Yaşam

Afgan uyruklu 5 kişi bıçaklanarak öldürülmüş halde bulundu

Ankara’nın Altındağ ilçesinde bir evde Afganistan uyruklu 5 kişinin cansız bedeni bulundu. Cansız bedenlerin 5 gün önce bıçaklanarak öldürüldüğü tahmin ediliyor.

Örnek Mahallesi’nde arkadaşlarıyla kalan Afganistan uyruklu 5 kişiden haber alamayan yakınları, durumu polise bildirdi.

İhbar üzerine belirtilen adrese giden polis ekipleri, evde kalan 5 kişinin cansız bedeniyle karşılaştı.

Bunun üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, 5 kişinin bıçaklanarak öldürüldüğünü tespit etti.

Bıçaklanarak öldürüldükleri belirlenen kişilerin yaklaşık 1 hafta önce öldükleri tahmin ediliyor.

Öte yandan olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

ANKARA VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA

Ankara Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Altındağ ilçesindeki bir konutta meydana gelen ve yabancı uyruklu olduğu değerlendirilen 5 kişinin ölümüyle sonuçlanan müessif olayın cumhuriyet savcıları nezaretinde bütün boyutlarıyla soruşturulduğu” belirtildi.

Açıklamada, olayın sebebi ve failleri belirlendikçe kamuoyuyla paylaşılacağı ifade edildi.

BAŞSAVCILIK: KİMLİK TESPİT ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, bıçaklanarak öldürülen 5 kişinin açık kimlik bilgilerinin ve bulguların tespitine yönelik çalışmalara devam edildiğini bildirdi.

Başsavcılıktan yapılan açıklamada, bugün saat 19.30 sıralarında Altındağ ilçesi Örnek Mahallesi’nde bulunan bir adrese, kendisinden haber alınamayan şahıs ihbarı üzerine gelindiği, çilingir marifetiyle girilen ikametgahta yabancı uyruklu olduğu değerlendirilen 5 erkeğin kesici alet yarasıyla öldürüldüğünün görüldüğü belirtildi.

Açıklamada, maktullerin açık kimlik bilgileri ve bulguların tespitine yönelik çalışmalara, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı nöbetçi savcısı nezaretinde, Adli Tıp Kurumu ve olay yeri inceleme şube müdürlüğünce devam edildiği kaydedildi.(AA)

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu